П`ятниця, 08.12.2022, 6:50 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Томашівського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Методична робота

Завдання на 2021-2022 н.р.

 Продовжити роботу  педагогічного колективу з роботи над єдиною методичною проблемою "Підвищення якості освіти через формування ключових компетентностей учнів шляхом інтеграції освітніх галузей та впровадження ІКТ в навчально-виховний процес"

                       В новому 2021– 2022  навчальному  році визначені такі цілі й завдання:

основною метою педагогічних працівників у вихованні учнів буде формування громадянина, патріота, інтелектуально розвинену, духовно і морально зрілу особистість, готову протистояти асоціальним впливам, вправлятися з особистими проблемами, творити себе і оточуючий світ. Здійснювати виховну діяльність у відповідності до наступних ключових напрямів:

 1. ціннісне ставлення до себе;

 2. ціннісне ставлення до сім'ї, родини, люде й;

 3. ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

 4. ціннісне ставлення до праці;

 5. ціннісне ставлення до природи;

 6. ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

Серед основних завдань — національне виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу, підготовка учнів до свідомого вибору сфери життєдіяльності та підвищення відповідальності сім'ї за освіту і виховання дітей.

Виховання учнів в сучасній школі здійснюється в контексті національної загальнолюдської культури, охоплює весь навчально-виховний процес, ґрунтується на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднує інтереси особистості,   суспільства, держави  і нації.

        

ВИХОВНА РОБОТА

Виховна робота в школі здійснюється відповідно до Конституції України, програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту, «Про охорону дитинства»,  Концепції виховання дітей та молоді в національній системі освіти, Концепції громадянської освіти в Україні, Концепції превентивного виховання дітей та молоді, Концепції профільного навчання, інших нормативно-правових актів.

У навчальному закладі розроблено виховну програму, основною місією якої визначено - Виховувати громадянина-патріота через пізнання себе, рідного краю та світу; формувати духовно багату, інтелектуально розвинену творчу особистість, яка шанує національні звичаї, традиції та обряди. Реалізація заходів виховної програми здійснюється планово через річний план виховної роботи.

Вирішення завдань виховної роботи здійснюються за напрямами, які становлять цілісну систему: вивчення та формування індивідуальних особливостей учнів; заходи з охорони здоров’я учнів; робота з батьками; активізація навчальної діяльності учнів; ціннісне ставлення особистості до себе, сім’ї, родини, людей, праці, природи, мистецтва, суспільства та держави.

Виховна робота школи спрямована на вирішення таких завдань:

 • формування морально-духовної життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім'янин, фахівець;
 • удосконалення форм і методів профілактичної роботи щодо попередження негативних соціальних проявів;
 • гармонійний всебічний розвиток дитини, підготовка її до життя в сучасних соціальних умовах;
 • використання інтерактивних форм виховної роботи, інформаційно-комп’ютерних технологій, як складової компетентнісно-орієнтованого підходу до виховання;
 • забезпечити творче співробітництво педагогічного колективу, учнів та батьків як умови формування та розуміння особистості учня.  

Управління виховною роботою закладу здійснювали заступник директора з навчально - виховної роботи, практичний психолог.

Діяльність педагогічного колективу була спрямована на виховання свідомого патріота, громадянина України, соціально компетентного в нових умовах життя.

Працюючи над реалізацією концепції виховної роботи, педагогічний колектив організовував і проводив різні традиційні заходи, а саме: свято Осені,  День вчителя, День Матері.  Були впровадженні і нестандартні форми роботи з використанням інтерактивних технологій. Вони більше зацікавлюють учнів, це  «Перехрестя кохання», «Розумники і розумниці», «Найрозумніший».

Головним із напрямків виховної роботи з учнями було громадянське виховання. З цього питання в школі проведено такі заходи, як свято «Ми козацького роду», «Всім серцем любіть Україну свою», тематичні класні години «Державна символіка України», «Я – громадянин України», «Знай і оберігай закони нашої держави»; тренінг «Я і Конституція», «День вишиванки». У рамках цього напряму проведено свято «Усе обміліє пам'ять віку, у серцях нащадків буде жить», «Живи та міцній, українська державо», «Буду я навчатись мови золотої», «В єдності сила і міць держави» (до дня Соборності), «Прости нам, пам'яте, прости» (до Дня пам'яті жертв голодомору).,Памятаємо. Перемагаємо»(до дня Перемоги), «В ім’я твойого і мого життя» (до дня створення УПА), флешмоб(до до дня революції Гідності).

Педагогічний колектив закладу у минулому навчальному році належну увагу приділив художньо-естетичному вихованню. Серед проведених заходів адміністрація відзначає виставку-огляд «Квітковий вернісаж», Осінній ярмарок, «Свято Валентина», Караоке біля школи» конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Таланти твої, Україно». Всі ці заходи були проведені в рамках освітнього округу.

Помітних успіхів досягнуто педагогічним колективом у родинному вихованні. Заслуговує на увагу робота класоводів Лащ Н. О., Негрійко О. М.,  Зубко О. О. , які базувались на чітко виробленій системі індивідуальної роботи з учнями та їх родинами. Велику увагу заслуговували такі родинні заходи: «Україна понад усе» (Лащ Н. О.),Свято осені»(Негрійко О. М.),  Андріївські вечорниці» , «Родина, родина від батька до сина» (Зубко О. О.) Система роботи таких вчителів повинна бути вивчена та поширена серед усіх класних керівників 5-10 класів.

Педагогічним колективом проведена належна робота по формуванню в учнів здорового способу життя. Повноцінний розвиток дітей можливий лише за умови формування в них навичок здорового способу життя. Активно і ефективно в цьому напрямку працює вчитель основ здоровʹя , практичний психолог, а також вчитель біології. У рамках місячника, організованого вчителем фізичної культури, практичним психологом проведено такі заходи: «СНІД - знати, щоб жити», «Увага! Наркоманія», конференція «Шкідливі звички»,Суд над наркотиками»,Отрута на кінчику цигарки», анкетування та виявлення жорстокості і насильства серед учнів.

Аналіз анкетування, проведеного серед учнів, учителів та батьків, дає підставу стверджувати, що на високу оцінку щодо змісту, рівня підготовки, рівня впливу та формування особистості школяра заслуговують такі заходи: «Суд над алкоголізмом» (виховні години),  відеолекторій «Ваше життя – ваш вибір», бесіда за круглим столом «Що означає жити красиво?».

Моральне виховання спрямоване на прищеплення і розвиток поваги до загальнолюдських цінностей та іншої людини. Класні керівники та вчителі початкових класів провели в цьому напрямку певну роботу, а саме: бесіди з учнями «Як стати людиною», засідання круглого столу «Культура поведінки сучасної людини» (Бабій І. Г), «Коли чужий приходить в хату» (Негрійко О. М.).

Серед основних заходів трудового виховання, спрямованого на формування творчої працелюбної особистості, слід відзначити акції «День довкілля», «Допомога пернатим друзям», операція «Листя».

Екологічне виховання покликане забезпечити молоде покоління науковими знаннями про взяємозв’язок природи і суспільства. Активно працює в цьому напрямку вчитель біології, залучаючи учнів до різних екологічних конкурсів, а саме «Природа і фантазія»,Мій куточок природи», «Бережи первоцвіти».

Методичний супровід виховної роботи здійснювався при безпосередній участі адміністрації, психолога та шкільної бібліотеки. З допомогою бібліотекаря школи Калюжна Л. П. на методичних об’єднаннях класні керівники мали змогу використовувати сучасні розробки виховного процесу в практичній діяльності. Продовжена робота з поширення передового досвіду виховної роботи наших вчителів серед колег, а також впроваджуємо поширення досвіду серед колег округу. У початковій школі стали традиційними такі свята, як «Свято казки», Новий рік, «Весна іде – красу несе», «Рідна мати моя».

Традиційними в школі стали вечір зустрічі з випускниками, День Святого Валентина, День Європи, Осінній бал, День вчителя, Першоквітневі гуморини, Козацькі забави, Новорічні бал-маскаради. Класні керівники докладають багато зусиль щоб виховати справжніх громадян України, людей, спроможних увійти у нове життя, не пливти за течією, а йти обраним шляхом.

Доброю традицією стало проводити різноманітні заходи на базі шкіл округу, обмінюватися досвідом.

Отже, згідно з річним планом школи виховна робота проводилася за наступними напрямками:

•         Національно-патріотичний;

•         Превентивний;

•         Художньо-естетичний;

•         Трудовий;

•         Екологічний;

•         Родинний;

•         Громадянський;

•         Учнівське самоврядування. Протягом 2020 - 2021 року учасники образотворчого гуртка взяли участь у  конкурсах районного, обласного та Всеукраїнського рівнів:

-обласний конкурс « Чарівні барви Сумщини» по напрямку «Витинанка» (  Сенька К.  – І. місце);

-конкурс «Юні художники Сумщини»  (Горбащенко О.А.-І місце, Сенька К.Я.-І місце);

-конкурс «Захиснику Вітчизни», (Середа Н.)

В той же час можемо констатувати такі проблеми, що вимагають вирішення:

•         Мало уваги приділяється молодіжним організаціям, повільно активізується робота пошукових груп;

•         Нерегулярно проводяться засідання учнівського парламенту;

•         Нерегулярно учні працюють над випуском чергових номерів шкільної газети;

•         Недостатньою залишається пізнавальна активність учнів, несистематичне проведення моніторингових досліджень вихованості школярів.

 

Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2022
uCoz